Miljoenen voor openbaar vervoer, fiets en auto in regio Rotterdam

14 November 2022, 18:24 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Google Maps

Donderdag 10 november 2022 is in het Bestuurlijk Overleg MIRT het voorkeursalternatief voor de MIRT-verkenning Oeververbindingen regio Rotterdam vastgesteld. In Rotterdam gaat het om een nieuwe brug tussen de wijk De Esch en Zuid over de Nieuwe Maas, waarover snel en frequent openbaar vervoer gaat rijden. Met deze nieuwe OV-lijn met tramkwaliteit reis je in ca. 15 minuten tussen Kralingse Zoom en Zuidplein. Het evenementenstation bij De Kuip wordt een permanent treinstation Stadionpark, waar je dagelijks makkelijk op- en overstapt.

Op de Algeracorridor (N210) worden verkeersknelpunten opgelost door kruisingen anders in te richten en de capaciteit van de Algerabrug beter te benutten. En de A16 Van Brienenoordcorridor, tussen de knooppunten Terbregseplein en Ridderkerk/Vaanplein, wordt slimmer ingericht en krijgt op een aantal plekken extra rijstroken. Hierdoor kan het verkeer beter doorrijden. De komende jaren worden alle maatregelen verder uitgewerkt en concreet gemaakt in overleg met betrokken bewoners, ondernemers en organisaties. Op deze manier werkt de regio Rotterdam aan het oplossen van knelpunten in het verkeer en het openbaar vervoer. Zo kan de regio blijven groeien en zijn woningen, werk, onderwijs en voorzieningen beter bereikbaar voor iedereen.

Het voorkeursalternatief is vastgesteld door het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, het ministerie van Binnenlandse Zaken, de Provincie Zuid-Holland, de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en de gemeente Rotterdam. Voor de Algeracorridor besloten ook de gemeenten Capelle a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel en Krimpenerwaard mee. Financiën Om de maatregelen uit het Voorkeursalternatief te realiseren, zijn de volgende bedragen gereserveerd: 1.288 miljoen euro voor de aanleg van de nieuwe brug en de nieuwe OV-verbinding tussen Kralingse Zoom en Zuidplein; 68 miljoen euro voor de maatregelen voor de Algeracorridor; 255 miljoen euro voor de maatregelen op de A16 Van Brienenoordcorridor. Station Stadionpark is onderdeel van de afspraken over de spoorlijn Leiden-Dordrecht (de Oude Lijn) en de ontwikkeling van enkele bestaande en nieuwe stations op deze lijn.